2016 - Przedszkole Publiczne nr 42 w Opolu

Smerfy

Lepimy bałwana.

Zabawy na śniegu.

20.12. odwiedziliśmy "Zaczarowany świat"- z pewnością jeszcze tam wrócimy!

Wspólne tworzenie łańcucha świątecznego. 15.12 odbyło się świąteczne spotkanie. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Jeżeli macie Państwo zdjęcie, które chcielibyście udostępnić - prosimy o przekazanie do p. Kasi.

Po powrocie do przedszkola czekały  na nas następne niespodzianki. Najpierw Pani Dyrektor przyniosła nam  ogromny prezent od Mikołaja, a później sam Mikołaj ze swoimi pomocnikami  odwiedził nas w przedszkolu.

Zajęcia o choince w Muzeum Śląska Opolskiego. 05.12.2016 r byliśmy na następnych zajęciach w bibliotece. Tym razem poznaliśmy wiele ciekawostek o chomiku.

Mikołajkowe pieczenie pizzy.

Pielęgnując rodzime tradycje 30 XI 2016 r. zorganizowaliśmy w grupie Andrzejki. Były wróżby i wesołe zabawy. Wiele radości sprawili dzieciom nasi goście - wróżki i czarodziej z klasy Id oraz wróżka Patrycja z klasy II LO nr V w Opolu, którzy zabrali dzieci do świata czarów i magii za co bardzo im dziękujemy.

W ramach akcji "Dzieci czytają dzieciom" prowadzonej w bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu w czwartki czyta dzieciom bajki nasza była wychowanka, a obecnie uczennica LO nr 5 w Opolu - Patrycja. Dziękujemy za udział w naszej inicjatywie oraz zachęcamy inne dzieci i młodzież do współpracy (np. starsze rodzeństwo naszych Smerfów).

25.11.2016 roku rodzice mieli możliwość obserwacji swoich dzieci podczas zajęć otwartych.

Dnia 22.10 odwiedziły nas elfy, pomocnicy św. Mikołaja.
* * *
Grupia "Smerfów" w Teatrze Lalki i Aktora na przedstawieniu pt. "Kolorowi ludzie".

Prace plastyczne w grupie "Smerfów".

07.11 wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne do Centrum Nauk  Przyrodniczych. Uczestniczyliśmy w zajęciach matematycznych oraz  językowych (j. angielski).

03.11. byliśmy w bibliotece, na kolejnych zajęciach. Tym razem tematem przewodnim był pies.

27.10 odbyły się wspólne warsztaty ruchowe z udziałem rodziców i dzieci.  Zabawy było co niemiara, i co najważniejsze było duuuużo śmiechu. Z  pewnością, odbędą się jeszcze takie spotkania.

26.10 odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z przedstawieniem "Stoliczku  nakryj się". Tak bardzo nam się podobało, aż nie możemy się doczekać ich  kolejnej wizyty!

18 października byliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 na  rozpoczęciu nowego roku olimpijskiego. Nie obyło się bez zawodów  sportowych, w których dawaliśmy z siebie wszystko. Na koniec odbył się  pokaz judo.

20  września byliśmy na opolskim rynku świętować nasze święto tj.  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Na  pewno zjawimy się tam w przyszłym roku!

W  roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy współpracę z biblioteką dziecięcą.  Cykliczne zajęcia odbywające się raz w miesiącu prowadzone są wokół  tematu przewodniego. Podczas tych zajęć edukacyjno- literackich dzieci  poznają teksty autorów, piszących dla najmłodszych, związane z tematem  przewodnim, uczestniczą w zabawach ruchowych, plastycznych, rozwiązują  zagadki oraz mają czas przeznaczony na indywidualne oglądanie  interesujących je książek.W miesiącu wrześniu na dobry początek  poznaliśmy zasady dobrego zachowania w oparciu o książkę Grzegorza  Kasdepke "Bon czy ton, savoir vivre dla dzieci". Podczas drugiej wizyty w  bibliotece (11 września) pani w oparciu o dziecięcą literatrę zapoznała  nas z ciekawostkami z życia kota.Na koniec dzieci robiły zakładkę do  książki. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będą zwierzęta.

Zajęcia kulinarne odbyły się 13 września. Samodzielnie każde dziecko  wykonało mini mazurki. Desery wyszły wyśmienite, wszyscy zajadali je ze  smakiem. Następnym razem, w ramach prezentu na Mikołaja (06.12) będziemy  robić pizze.