wakacje2020 - Przedszkole Publiczne nr 42 w Opolu

2020.05.29

Drodzy Rodzice,

informujemy, iż decyzją Prezydenta Miasta Opola, w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 wszystkie przedszkola publiczne w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) będą funkcjonowały i sprawowały opiekę nad dziećmi. Mamy świadomość, iż obecna sytuacja jest na tyle wyjątkowa, iż konieczne jest dostosowanie pracy przedszkola do aktualnej rzeczywistości, by mogło ono świadczyć opiekę nad dziećmi w tym trudnym dla rodziców powrocie do pracy. Przedszkole Publiczne nr 42, kierując się bezpieczeństwem dzieci, nauczycieli i opiekunów, będą funkcjonowały zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa, opracowanymi na podstawie Wytycznych GIS (liczba miejsc ograniczona).
Z uwagi na konieczność zaplanowania organizacji pracy przedszkola na najbliższe miesiące, prosimy  o dokładne zapoznanie się informacjami umieszczonymi poniżej. Proszę o wypełnienie załącznika nr 1 i załącznika nr 2  oraz dostarczenie wypełnionych dokumentów do placówki do dnia 12 czerwca 2020r ( dokumenty można złożyć w skrzynce pocztowej umieszczonej na furtce przedszkola). Proszę również o zapoznanie się z obowiązującą procedurą funkcjonowania przedszkola w stanie zagrożenia epidemicznego.

Dołożymy wszelkich starań, by w miarę możliwości w okresie wakacyjnym przyjąć jak największą liczbę dzieci, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, zapewniając najwyższe środki ostrożności i mając na uwadze wartości nadrzędne, zdrowie, bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i opiekunów. Jednocześnie, pomimo wdrożenia nadzwyczajnych procedur chroniących dzieci i pracowników, zwracamy uwagę Państwu iż istnieje możliwość zarażenia się  dzieci, pozostałych domowników, opiekunów w przedszkolu i innych dzieci COVID-19.

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2