Żabki - Przedszkole Publiczne nr 42 w Opolu

Przejdź do treści
Grupy > Lata poprzednie > Rok 2016/17
Żabki

2017-07-10
8 czerwca przypada Dzień Oceanów. Jako prawdziwi ekolodzy pamiętaliśmy by uczcić to święto w odpowiedni sposób. Najpierw Pani Beatka opowiedziała nam o oceanach, ich mieszkańcach oraz jak możemy wpłynąć na dobry stan wód. Następnie przygotowała różne zabawy oczywiście powiązane z oceanami. Zabawa była świetna.

2017-07-10
8 czerwca wybraliśmy się na comiesięczną wizytę w Bibliotece Dziecięcej.  Tym razem tematem przewodnim był Pan Kuleczka czyli główny bohater  bajek dla dzieci tworzonych przez Wojciecha Widłaka. Dzieciom bardzo  podobała historia Pana Kuleczki i jego zwierzątek. Po wysłuchaniu bajki  każde dziecko miało możliwość stworzenia własnej kaczki - Katastrofy.

2017-07-10
5 czerwca obchodzony jest Dzień Ochrony Środowiska. To wyjątkowe święto,  które ma na celu przypomnienie jak ważne jest dbanie o Matkę Ziemię. Z  tej okazji Żabki wybrały się na specjalne porządkowanie naszego ogrodu  przedszkolnego. Zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki wyzbierały  każdy śmieć, a ogród znów był czysty.

2017-07-10
Z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki, w tym Żabki, wybrały się  na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Biadaczu. Dzieci miały  okazję dowiedzieć się jak powstają jajka, nauczyć się piosenki po  tajsku, zasadzić cebulkę, czy zrobić własną świeczkę. Największą  atrakcją bez wątpienia było jednak dojenie kozy, na które zdecydowały  się co odważniejsze dzieci. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i  nie możemy się już odczekać dokąd pojedziemy za rok :)

2017-06-06

22 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt. Nasze  dzieci włączyły się do obchodów poprzez wykonanie grupowego plakatu.  Przypomnieliśmy sobie jak ważne jest odpowiednie traktowanie naszych  milusińskich i jak bardzo umilają nam każdy dzień. Wiemy też, że musimy o  tym pamiętać na codzień, a nie tylko w dniu ich święta.

31 maja swoje święto ma bocian biały. Jako wzorowi ekolodzy  pamiętaliśmy by odpowiednio uczcić ten dzień. Dzieci uczestniczyły w  zajęciach poświęconych temu wyjątkowemu ptakowi. Świetnie się przy tym  bawiliśmy, udając boćki chadzające po łące czy łapiące żabki. Na koniec  zajęć każdy miał za zadanie ozdobić portert bociana białego.

2017-06-06

Wiosna już na dobre zagościła w Opolu nadeszła, więc pora na posadzenie i wysianie nowych roślin w naszym przedszkolnym ogródku. Dzieci zasiały sporo nowych roślin, a także posadziły mieczyki oraz seler. Nie możemy już doczekać się gdy nasze nasionka wzejdą!


2017-06-06

15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki, który w tym roku  postanowiła uczcić również nasza grupa. Dzieci nauczyły się piosenki o  niezapominajce, a także poznały bliżej ten wyjątkowo uroczy kwiatuszek.  Zwieńczeniem zajęć było wykonanie plakatu z niezapominajkami.2017-05-15

8 maja 2017 r. do naszego Przedszkola przyjechał gość specjalny- Teatrzyk Eden z  przedstawieniem opowiadającym o tym jak ważne jest bycie dobrym  blliźnim. Dzieci były zachwycone niekonwencjonalną formą przedstawienia-  były zapraszane do aktywnego uczestnictwa, wcielały się w różne postaci  występujące w historii. Wszyscy bawili się znakomicie jednak  najważniejsze, że dowiedzieliśmy się jak postępować by być lepszym  człowiekiem.


2017-05-15

19 kwietnia 2017r. przedstawiciele Żabek w składzie Julia Hrycaj, Małgosia Witoń oraz Wiktor Karbowski reprezentowali nasze Przedszkole na VI Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Po krótkim powitaniu nadeszła pora na występy! Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni brawami, a potem zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę.


2017-04-12
Wesołych Świąt Wielkanocnych, dużo spokoju, uśmiechu, zdrowia i radości  w tym wyjątkowym czasie życzą Żabki wraz z wychowawczyniami.


2017-04-12
6 kwietnia odbyły się Warsztaty wielkanocne, które cieszą się niezmiennym zainteresowaniem wśród dzieci oraz rodziców. Dzieci przy pomocy rodziców stworzyły przepiękne ozdoby wielkanocne takie jak zajączki, kurczaczki i oczywiście pisanki. Warsztaty dodatkowo zostały wzbogacone o przepyszny poczęstunek: barszcz biały, bezę i wielkanocny tort. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w życie naszej grupy.

31 marca Pani Beatka zorganizowała zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem zajęć było "Szukamy wiosny wokół nas". Z tej okazji do dzieci z naszej grupy Pani Wiosna wysłała list, w którym znajdowały się różnorodne zadania do wykonania. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie wiosennej łąki wraz z rodzicami. Dziękujemy za przybycie i udział w zajęciach.

2017-04-08
23 marca 2017r. wybraliśmy się na comiesięczną wizytę w Bibliotece  Dziecięcej. Tym razem tematem przewodnim był kucyk. Dzieci miały okazję  dowiedzieć się wielu interesujących faktów z życia kucyków i koni, a  także wykonać zakładkę do książki w kształcie tego zwierzątka. 28 marca nasza grupa wybrała się do Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na spotkanie z Panią Kroszonkarką. Podczas spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie najważniejsze z tradycji wielkanocnych oraz podziwiać ręcznie zdobione pisanki, a także kroszonki.

2017-03-22
W ramach zajęć ruchowych z Rodzicami według metody W. Sherborne oprócz ćwiczeń i fajnej zabawy przygotowywaliśmy pyszne soki. 21.03 Świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci witały wiosnę w kolorowym korowodzie niosąc w ręku kwiaty. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przyniesienie kwiatów.


2017-03-22
W ramach akcji "Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato!" Mama Ewy i Mama Andrzeja czytały dzieciom bajki. W dniu 8.03 odwiedziliśmy Straż Miejską w Opolu. Pani Ania i pan Darek oprowadzili dzieci po posterunku, gdzie miały okazję zobaczyć monitoring naszego miasta. 10.03 odwiedzili nas żołnierze z 10 Brygady Logistycznej w Opolu. Dzieciom prezentowane zostały mundury i wyposażenie wojskowe. Ponadto uczyły się jak udzielać Pierwszej Pomocy i zachowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Na zakończenie wizyty żołnierze włączyli się w akcję propagowaną w naszym przedszkolu - ,,Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato" - czytając w grupach opowiadania.

2017-01-30
Andrzej Kultys zajął V miejsce w XI edycji konkursu Prezydenta Miasta  Opole "Śmieci mniej - Ziemii lżej- Opole 2016". W konkursie wzięły udział  aż 84 placówki oświatowe z Opola. Serdecznie gratulujemy!!

5 stycznia 2017r. wybraliśmy się do Biblioteki Dziecięcej w Opolu. Tym  razem tematem przewodnim był "pies". Najpierw dzieci wysłuchały bajki o  księżniczce Amelce i jej psie. Później dzieci wykonały prace plastyczne,  tworząc zakładki do książek w kształcie psa. Na koniec każdy mógł  zapoznać się z najnowszymi książeczkami.

19 grudnia w naszej grupie odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe, na  które zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami. Wspólna praca bardzo  się wszystkim podobała :) Na zakończenie dzieci zaprezentowały układ  taneczny, który wykonały razem z p. Beatką. Prace plastyczne zawisły na  naszej choince przypominając nam w okresie bożonarodzeniowym o miło  spędzonym czasie.

30 listopada w naszej grupie obchodzone były Andrzejki. Na dzieci  czekały nie tylko tradycyjne wróżby, ale zabawy, dmuchane balony oraz  kino. To był bez wątpienia dzień pełen atrakcji.

21 listopada przeprowadzone zostały Zajęcia ruchowe z elementami metody  Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne dla rodziców oraz dzieci z naszej  grupy. 4 listopada byliśmy na wizycie w Bibliotece Dziecięcej.

W roku szkolnym 2016/2017 nawiązaliśmy współpracę z Biblioteką Dziecięcą w Opolu. W ramach tej współpracy dzieci będą cyklicznie uczestniczyły w zajęciach tematycznych dotyczących zwierząt domowych. Dzieci zapoznawane są z literaturą dziecięcą – słuchają opowiadania, odpowiadają na zadawane pytania i tworzą prace plastyczno-techniczne związane z tematyką spotkania. Najbliższe wyjście do biblioteki odbędzie się 4 listopada (piątek).
 
Reprezentacja grupy w składzie: Julka, Małgosia i Andrzejek wzięła udział w II Międzyprzedszkolnym Festiwalu Twórczości Ekologicznej pt.: „Bądź z natury Eko”.
 
Z okazji zbliżających się Andrzejek w grupie zostanie zorganizowana zabawa andrzejkowa, której głównym tematem będą wróżby i czary. Zakończeniem andrzejek będzie seans filmowy. Dla dzieci przygotowane zostanie prawdziwe kino z popcornem.
 
26 października do przedszkola przyjechał teatrzyk ze spektaklem pt.: „Stoliczku nakryj się”.

5 października grupa Żabek w Teatrze Lalki i Aktora obejrzała spektakl pt.: „Idziemy po skarb”. Najbliższe wyjście do teatru planowane jest na 17 listopada na spektakl pt.: „Kolorowi ludzie”.
 
Chętnych rodziców zapraszamy do udziału w akcji „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”.

Zabawy dzieci w grupie "Żabek".

26 października do przedszkola przyjechał teatrzyk ze spektaklem pt.: „Stoliczku nakryj się”.

Zapraszamy do udziału w akcji „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”.

Wspólny posiłek.

Wizyta dzieci w Bibliotece Dziecięcej w Opolu.
Przedszkole Publiczne nr 42 w Opolu
tel. 77 454 50 75
e-mail:
przedszkole@pp42.opole.pl

Wróć do spisu treści